wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nietrafnie zabezpieczone płoty drewniane szybko się destruują i mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy czar i właściwości. Decydując się na używanie drewna na płot powinno się poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba rozpocząć od poprawnego oraz starannego przygotowania towaru na płot, ponieważ od tego uzależniony jest efekt finalny naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz ozdoby ogrodzeń z drzewa kluczowe jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Kiedy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanieść następne preparaty, które ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od środka, lecz nie wytworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ten model ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji z tej przyczyny dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz