środa, 25 maja 2016

Konstrukcja balustrady Winylowe na plot i furtę sztachetowa nie potrzebuje zezwolenia na to ani zawiadamiania tego faktu do urzędu oprócz szczególnych wypadk��w.

Budowa ogrodzenia plastykowe na ogrodzenie i bramę ze sztachet nie zada pozwolenia na budowę oraz informowania tego faktu gminie poza kilkoma przypadkami.

Ogrodzenia PCV na ogrodzenie i bramę ze sztachetek nie przewyższające wielkości 2,2 m stawiane miedzy dwoma sąsiadującymi nieruchomościami nie potrzebują żadnych formalności formalnych. Dotyczy to tez ogrodzeń chwilowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i pozostałych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń przy drogach prywatnych a także wewnętrznych nie będących drogami powszechnymi)
  2. budowa płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia ogrodzenie Winylowe na ogrodzenie i furtkę ze sztachet dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym lub urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu budowy ogrodzenia powinno zawierać rodzaj ogrodzenia, procedurę zrealizowania jego montażu a także proponowany termin startu budowy.
  5. Prócz zgłoszenia powinno się dołączyć oświadczenie o upoważnieniu do zarządzania posiadłością w zamiarach budowlanych oraz jeśli jest to zadane przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Nieraz do budowy balaski PVC na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa potrzebne są pomocne uzgodnienia tj. np. akceptacja zarządcy drogi na miejsce wjazdu.

Budowę ogrodzenia wolno rozpocząć po 30 dniach od zgłoszenia planowania jego budowy, o ile urząd nie wniesie przedtem protestu. Protest może zaistnieć w sytuacji, gdy projektowane sztachetki Winylowe na plot i bramę ze sztachetek jest nieadekwatne z określeniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym planowanej drogi. W przypadku kiedy projektowane balaski z plastyku na ogrodzenie i bramę ze sztachetekprzypadkiem może zagrażać bezpieczeństwu ludzi czy tez mienia, np. poprzez utrudnianie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może wymagać załatwienia pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru stawiania płotu jest ważne przez okres dwóch lat. Brak rozpoczęcia robót przez ten okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia i w wypadku ochoty wybudowania ogrodzenia potrzebne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz